Se lucrează la buget

Stacks of coins with the word BUDGET isolated on white background

În această perioadă, primarul Gheorghe Grad și echipa sa din primărie lucrează la întocmirea bugetului pe anul 2021. Așa cum anunța și în campania electorală, primarul Gheorghe Grad dorește ca din acest an și cetățenii să se implice în realizarea planului de investiții. „Aș dori ca cetățenii să se implice mai mult și să ne spună ce investiții ar dori să facem în anul care vine. Îi aștept la primărie pe toți cei care doresc să contribuie cu idei la întocmirea bugetului, pentru că ei știu mai bine decât noi ce e nevoie pe fiecare stradă în parte. Noi avem câteva obiective clare pentru următorul an, cum e asfaltarea străzilor, căminul de la Sânpetru, vrem să demarăm programul de construire de capele în fiecare sat, să achiziționăm un utilaj multifuncțional pe GAL și așa mai departe. Ușa noastră este deschisă pentru toată lumea și-i așteptăm cu drag să vină cu sugestii, cu proiecte pe care ar dori să le punem în practică“, declară primarul Gheorghe Grad.

1 Comentariu

  1. As sugera sa se amenajeze o piata noua in Secusigiu, mult mai mare.Ar fi un beneficiu atât pentru comercianți (care in actuala piata stau cu marfa pe jos) cât și pentru cetățenii comunei noastre. Lângă S.C. Raluca exista un spatiu ft mare,unde a fost dudăria care ar fi perfect pt o piață, gen Pecica, Lovrin….

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*