Lucrări de mântuială, marca CJA, pe drumul județean

Cei care au trecut în ultimele săptămâni prin satul Munar, au observat cu siguranță modul în care Consiliul Județean Arad, administratorul drumului, a găsit de cuviință să realizeze marcajele. După cum se vede și în imagine, reprezentanții CJA au trasat o trecere de pietoni, pe drumul județean, care se termină într-un… șanț. O nouă lucrare de „calitate“ marca CJA, o bătaie de joc la adresa comunei noastre.

„Cred că ați văzut cu toții, fie că ați trecut prin Munar, fie că ați citit pe rețele de socializare, modul în care s-au trasat trecerile de pietoni de către cei de la Consiliul Județean Arad. Înțeleg că din motive politice, nu ne dau bani pentru investiții, dar să-și bată joc de cetățeni, să traseze treceri de pietoni care dau în șanț, pe unde nu se poate circula, este de neacceptat. Solicit public celor de la CJA să vină și să remedieze această trecere, care aduce prejudicii de imagine comunei noastre. Cei care vizitează comuna sau sunt în tranzit, nu știu că e „opera“ celor de la CJA și râd de noi, de comunitatea locală, că nu știm să punem o trecere de pietoni într-un loc accesibil oamenilor“, spune primarul Gheorghe Grad.

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*